okularium.cz Oční ambulance

Oční ambulance

Pracoviště jsme založili v roce 2021 “na zelené louce” – s novými přístroji, elektronickou dokumentací, v renovovaných prostorách, bez zátěže starou kartotékou. Nemáme žádné staré karty, všichni pacienti jsou pro nás noví.
Jsme moderní oční ambulance, která využívá výhody propojení očního lékaře, optometristy a oční optiky. Ambulanci jsme vybavili přístroji, které převyšují běžné standardy.
Zakládáme si na individuálním přístupu a kvalitní péči o pacienty. Snažíme se poskytovat péči takovou, jakou bychom si přáli sami dostávat.

Provádíme kompletní oční vyšetření včetně zrakových vad a volby vhodné brýlové korekce. Vyzkoušíme obruby a brýlové čočky podle Vašich potřeb. Celé brýle vyrobíme a přizpůsobíme v naší optice, která je součástí oční ambulance. Vše u nás na jednom místě.

Kromě obvyklého vybavení disponujeme například optickým koherenčním tomografem (OCT) s možností vyšetření zrakového nervu (třeba při zeleném zákalu), vyšetření sítnice a analýzy rohovky.

K měření očního tlaku používáme tonometr ORA G3, který kromě očního tlaku měří biomechanické vlastnosti oka (mimořádně důležité při léčbě nebo při podezření na zelený zákal). Nepotřebujeme znát tloušťku rohovky, byť ji také umíme změřit.

Máte šedý zákal? Ve správný čas se léčí jen a pouze operací. Operace je ambulantní a můžete ji absolvovat na oční klinice podle Vaší volby. V Ostravě tyto operace provádějí soukromé oční kliniky Lexum a Gemini a také 3 ostravské nemocnice – Fakultní nemocnice Ostrava v Porubě, Městská nemocnice Ostrava a Vítkovická nemocnice. K operaci Vás připravíme a provedeme pooperačním obdobím.

Rozkapání zornic:

Pro detailní vyšetření celé sítnice je nezbytné rozšířit zornice, neboli je “rozkapat”. Pomocí očních kapek se rozšíří zornice na dobu asi 2-6 hodin. To u většiny lidí vede ke zhoršení vidění a zvýšenému oslnění sluncem. Člověk na tuto dobu ztrácí schopnost řídit auto, číst  a ovládat některé stroje.
Vyhraďte si proto dostatek času, kdy nemusíte řídit auto a pracovat. Děkujeme za pochopení.


Pracovní doba:
k vyšetření je nutné se objednat

pracovní doba
pondělí8.00 – 15.30
úterý 8.00 – 15.30
středa 8.00 – 15.30
čtvrtek8.30 – 11.30 pouze přístrojová vyšetření
pátek 8.30 – 13.00

Oční pohotovost: ROZPIS