okularium.cz Co je u nás jinak?

Co je u nás jinak?

Možná to u nás chodí jinak, než jste zvyklí.

Předpis brýlí

U nás předepisuje brýle velmi zkušený optometrista, lékař (až na výjimky ne).
Proč? Předpis brýlí v dnešní době totiž považujeme za naprosto specializovanou činnost a záleží na dokonalém výsledku. Panu optometristovi zabere Vaše vyšetření i déle než 30 minut. Optometrista je specialista, který vystudoval vysokou školu zaměřenou na korekci očních vad a příslušné poradenství. Přesně to, co potřebujete. Jsme přesvědčeni, že v budoucnu nikdo jiný než optometristé předepisovat brýle nebude. Budoucnost u nás již začala.

Dostanete předpis na brýlový recept, se kterým můžete jít do kterékoliv oční optiky. Přesto doporučujeme brýle zhotovit u nás.
Proč? Brýle musí co nejlépe splnit Vaše potřeby. Pan optometrista rozhovorem s Vámi Vaše potřeby zjistí a v naší optice je přesně tak zhotovíme.

Pokud se rozhodnete brýle zhotovit jinde, důrazně doporučujeme účel brýlí optikovi vysvětlit a optimálně nechat optometristou ve Vaší oční optice přezkoušet.
Proč? Předejdete tak zklamání, brýle v dnešní době nejsou lacinou záležitostí. Poukaz na brýle obsahuje kolonky na dioptrie do dálky a dioptrie na blízko. Co je dálka je možná každému jasné, ale co blízko? Kde je blízko? Počítač, telefon, kniha, ruční práce doma či v dílně? Také v oční optice musíte mluvit s odborníkem, není to jen o tom, zda brýle sluší nebo ne.

Lékař, optometrista nebo oba dva?

Potřebujete-li v jeden den předepsat brýle i provést oční vyšetření, potřebujete 2 specialisty. Oba pracují sice v součinnosti, ale zcela samostatně. Každý z nich má svoji objednávací knihu.
Vyšetření oběma v jeden den je tedy možné, ale tyto termíny bývají nejdelší.
Proto doporučujeme nejprve provést vyšetření lékařem bez předpisu korekce, k předpisu brýlí Vás objednáme poté, pokud se ukáže, že to je potřeba (a termín bude určitě mnohem lepší).
Výjimkou jsou lidé, kteří se s očima nikdy neléčili a začínají vidět hůře na blízko – začít předpisem brýlí má smysl.
Zvažte proto, zda skutečně potřebujete předepsat nové brýle. Pokud ne, objednejte se přímo k lékaři.
Druhou možností je předepsat brýle bez vyšetření lékařem – pokud jste byli vyšetřeni nedávno nebo to plánujete v dohledné době.

Objednávkový systém

Pacienty k vyšetření objednáváme na přesný čas pomocí objednávkového systému, termíny jsou dostupné i on-line.
Čas, na který Vás objednáme, je časem Vašeho příchodu. Vlastní čekání začíná až poté.
Pokud jste u nás ještě nebyli, počítejte asi s 1 hodinou Vašeho času. Pokud budeme také předepisovat brýle, bude to asi 1,5 hodiny. Uvedené hodnoty berte prosím jako odhad podle zkušenosti. Předem nelze říci, že nebudeme mít práci například s neodkladným pacientem.

Mějte prosím v čekárně trpělivost. Jsme zdravotnické zařízení, chodí k nám nemocní lidé. Snažíme se pomáhat nemocným a chránit zdraví zdravým.

Pojišťovny 211, 207 a 209

Oční ambulance nemá smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.
Nemáme smlouvu s pojišťovnami 211, 207 a 209.