okularium.cz Objednací doba

Objednací doba

Objednací doba k očnímu vyšetření je v současné době mnohem delší, než vyhovuje vám i nám.

Proč tomu tak je?

Během ordinační doby jsme schopni vyšetřit jen omezený počet pacientů, pokud chceme poskytovat zdravotní péči, jak nejlépe umíme. A to chceme. Ordinační doba je stanovena na 30 hodin týdně. Je proto jasné, že pokud se během týdne objedná k vyšetření více pacientů, než jsme schopni vyšetřit, musí se prodloužit objednací doba. Nejsme rádi.

Pokud si chcete přečíst související, ale neveselé čtení o přítomnosti a budoucnosti zdravotnictví, zde je úvaha paní doktorky Klimovičové z 8.2.2023.

Aktuálně únor 2023, článek týdeníku HROT.

Ze zkušenosti víme, že většina pacientů má jeden z 5 důvodů k vyšetření.


1. Neodkladné stavy (úraz, náhlá ztráta nebo změna vidění, náhle vzniklá oční bolest) nevyžadují objednání! Měly by být řešeny IHNED! Vzhledem k tomu, že týden má 168 hodin a naše ordinační doba 30 hodin, je pravděpodobnější, že využijete spíše oční pohotovost – nečekejte do rána!

2. Časově tíživá situace. Např. nevyhovující brýle, pomalu se zhoršující vidění do blízka, zlomené brýle, vyšetření pro řidičský průkaz a podobně. Regulérní objednací doba může být skutečně příliš dlouhá. Nabízíme 2 možnosti řešení viz níže.

3. Vstupní vyšetření nového pacienta z důvodu chronického onemocnění (dlouhodobé slzení očí, cukrovka, glaukom, stavy po operaci a podobně), s žádankou od jiného lékaře nebo bez ní. Zvažte, zda Vám vyhovuje objednací doba. Pokud si přejete vyšetření dříve, nabízíme oční vyšetření po ordinační době, viz níže.

4. Dítě do 15 let se žádankou od dětského lékaře nebo specialisty. Pokusíme se najít co nejdřívější termín.

5. Převzetí do péče, preventivní vyšetření. Zde by s délkou objednací doby neměl být problém.2 řešení situace s dlouhými termíny

1. Nabízíme předpis brýlí velmi brzy v naší optice za 600 Kč (odečteme Vám je z ceny zakázky, pokud si u nás necháte zhotovit celé brýle). Vyšetření provede pan optometrista, vysokoškolsky vzdělaný specialista. Cena nezahrnuje vyšetření lékařem, na vyšetření lékařem Vás objednáme v řádném termínu.

2. Nabízíme kompletní oční vyšetření i s přezkoušením brýlí velmi brzy mimo ordinační dobu za příplatek 1000 Kč (celý tým musí zůstat v práci déle, než je nasmlouváno).

Rádi Vás uvidíme, pokud Vás naše nabídka oslovila. Nevolejte nám, prosím, pokud se u nás nechcete objednat.

Pomoci můžete i Vy – pokud se včas přeobjednáte, nemůžete-li k vyšetření přijít. Je to jednak slušné, jednak neprodlužujete objednací dobu. Pokud zavoláte včas, Váš termín můžeme dát někomu jinému. Zrušení termínu v den vyšetření není včas. Prosíme, buďte ohleduplní k ostatním. Zkrátíte dobu čekání ostatním i sobě.

Kompletní ceník zde