okularium.cz Co je u nás jinak?

Co je u nás jinak?

„Pravděpodobně to u nás chodí jinak, než jste byli zvyklí.“

Předpis brýlí

U nás předepisuje brýle velmi zkušený optometrista, lékař ne (až na výjimky).
Proč? Předpis brýlí v dnešní době totiž považujeme za naprosto specializovanou činnost. Záleží na dokonalém výsledku. Panu optometristovi zabere Vaše vyšetření i déle než 30 minut. Optometrista je specialista, který vystudoval vysokou školu zaměřenou na korekci očních vad a příslušné poradenství. Přesně to, co potřebujete. Jsme přesvědčeni, že v budoucnu nikdo jiný než optometristé předepisovat brýle nebude. Budoucnost u nás již začala.

Doporučujeme brýle zhotovit u nás. Dostanete předpis na brýlový recept, se kterým můžete jít do kterékoliv oční optiky. Přesto Vám doporučujeme brýle zhotovit u nás.
Proč? Brýle musí co nejlépe splnit Vaše potřeby. Pan optometrista rozhovorem s Vámi Vaše potřeby zjistí a v naší optice je přesně tak zhotovíme. Na výsledek se můžete spolehnout.
Kromě toho nám to umožňuje pracovat pro Vás tak, jak si to představujeme, a to vyžaduje čas. Opravdu u nás nevyšetříme ani 50, ani 30 a obvykle ani 20 pacientů denně.

Pokud se rozhodnete brýle zhotovit jinde, naléhavě doporučujeme účel brýlí v oční optice vysvětlit a v ideálním případě nechat také optometristou ve Vaší oční optice přezkoušet.
Proč? Předejdete tak zklamání, brýle v dnešní době nejsou lacinou záležitostí. Mají-li dobře sloužit, vyrábějí se přesně na míru pacientovi a jeho potřebám. Ačkoliv máte Poukaz na brýle („brýlový recept“), tak ten obsahuje pouze kolonky na dioptrie do dálky a dioptrie na blízko. Co je dálka je možná každému jasné, ale co blízko? Není jedno „blízko“. Počítač, telefon, kniha, ruční práce doma či v dílně? Z optického hlediska to jsou různé vzdálenosti. Také v oční optice se musíte s odborníkem domluvit. Oční optika opravdu není jen o tom, zda brýle sluší nebo ne.

Lékař, optometrista nebo oba dva?

Potřebujete-li předepsat brýle a provést oční vyšetření, potřebujete u nás 2 specialisty. Oba pracují sice v součinnosti, ale zcela samostatně. Každý z nich má svoji objednávací „knihu“.
Vyšetření oběma v jeden den je možné, ale doba objednání může být delší – stejně tak čas strávený u nás.
Proto doporučujeme nejprve provést vyšetření lékařem bez předpisu korekce, k předpisu brýlí Vás objednáme poté, pokud se ukáže, že to je potřeba (a také termín poté bude mnohem lepší).
Výjimkou z tohoto pravidla mohou být lidé, kteří se s očima nikdy neléčili a začínají vidět hůře na blízko – začít předpisem brýlí má smysl. O vetchozrakosti zde.
Zvažte proto předem, zda skutečně potřebujete předepsat nové brýle. Pokud ne, objednejte se přímo k lékaři.
Také je možné předepsat brýle bez vyšetření lékařem v oční optice – pokud na brýle spěcháte a byli jste vyšetřeni lékařem nedávno nebo to plánujete v dohledné době. Tento postup je však zpoplatněn dle ceníku.

Objednávkový systém

Pacienty k vyšetření objednáváme na přesný čas pomocí objednávkového systému, termíny jsou dostupné i on-line.
Čas, na který Vás objednáme, je časem Vašeho příchodu. Vaše čekání začíná až časem, na který jste objednáni. Nemá smysl chodit dříve než ve stanovený čas.
Pokud jste u nás ještě nebyli, počítejte asi s 1 hodinou Vašeho času. Pokud budeme také předepisovat brýle, bude to asi 1,5 hodiny. Uvedené hodnoty berte prosím jako odhad podle zkušenosti. Předem nelze říci, že nebudeme mít práci například s neodkladným pacientem. Vyšetření u nás nikdy netrvá 10 minut.

Mějte prosím v čekárně trpělivost. Jsme především zdravotnické zařízení a chodí k nám nemocní lidé.
Snažíme se pomáhat nemocným a chránit zdraví zdravým.

Pojišťovny 211, 207 a 209

Oční ambulance nemá smlouvu s pojišťovnami 211, 207 a 209.